Sporo wiedzy o kredytach

Warto  czasem rozważyć takie rozwiązania, kiedy zamiast kredytu pragmatycznego, który ma służyć konkretnym celom, decydujemy się na zobowiązanie, które ma nam pomóc w wypoczynku albo spędzeniu czasu na zabawie – dużo osób pasjonuje się , czy warto jest interesować się takimi pożyczkami, które mają służyć na cele niewiele przydatne, np. wyjazdy lub nabycie ukochanego samochodu. Jednym słowem pytanie brzmi – czy można zadłużać się na drobnostki?


Musimy  mieć na uwadze, że w znacznej liczbie wypadków ubezpieczeniem pożyczka dla zadłużonych jest właśnie jego cel –  kredyt tradycyjnie służy zapisanym celom, na które bank nam go wydaje, może nim być mieszkanie, auto czy spłata poprzedniego zobowiązania. Na kredyt, który nie ma opisanego celu, możemy liczyć wtedy, kiedy nie będzie to zbyt duża kwota. Kiedy  mamy pilną potrzebę, obligującą do niedużej ilości pieniędzy, powinniśmy liczyć na kredyt zarówno w starych instytucjach, jak i firmach pożyczkowych – banki  często przyznają pożyczek konsumpcyjnych, które mają analogiczne zastosowanie do tego, nad którym się zastanawiamy.
Ważna powinna być reguła, że nie pożyczamy zbyt znacznych funduszy na zbytki, ponieważ raczej prędko groziłoby nam bankructwo – tylko inteligentne pożyczanie jest jakąś gwarancją przed niekorzystnymi skutkami kredytów, które wielu już doprowadziły już do całkowitej upadłości. Jeśli niestety będziemy na tyle przewidujący, że zapanujemy nad wybranymi przynajmniej humorami, możemy śmiało starać się o kredyt na cele konsumpcyjne.  Niestety, osoby które mają kłopoty z oszczędzaniem racjonalnym gospodarowaniem funduszami nie powinny decydować się na którekolwiek kredyty.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s