Kredyt bankowy na budowę domu

Budowa domu jednorodzinnego to jeden z najistotniejszych, a zarazem najbardziej kosztownych etapów życia. Niestety tylko nieliczni mają szczęście otrzymania domu w spadku po rodzicach lub dziadkach. Cała reszta chcąc przenieść się z malutkich mieszkań musi sama zadbać o budowę własnego domu. Niestety praktycznie nie ma osób, które samodzielnie daliby radę sfinansować budowę domu jednorodzinnego z własnych oszczędności, z tego powodu niezbędne jest zaciągnięcie kredytu nawet na kilkadziesiąt lat. W tym krótkim wpisie postaram się wam doradzić na co powinniśmy zwrócić swoją uwagę poszukując takiego kredytu.

Najistotniejszym chyba aspektem przy zaciąganiu kredytu na budowę domu jest oprocentowanie kredytu. Przy pożyczkach gotówkowych niewielkie różnice w oprocentowaniu są akceptowalne, ponieważ nie mają one wpływu na końcowy koszt pożyczki tak bardzo jak w przypadku kredytów hipotecznych. Kredyty hipoteczne zawieramy najczęściej na dwadzieścia i więcej lat, z tego powodu nawet jedna dziesiąta procenta różnicy w oprocentowaniu przekłada się na ogromne sumy.

Poszukując dobrego kredytu hipotecznego powinniśmy też zainteresować się ofertami z ratami malejącymi. Jest to wyjątkowo dobre rozwiązanie dla kredytobiorców, ponieważ umożliwia spłatę większej części kredytu w ciągu kilkudziesięciu pierwszych lat. Rata w takim kredu zmniejsza się każdego miesiąca. Dzięki czemu przedstawiony kredyt staje się o wiele mniej uciążliwy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s