Jak rozsądnie używać kredytówki?

Kredytówki z miesiąca na miesiąc zyskują na popularności. Niestety mimo iż coraz częściej z nich korzystamy to ciągle nie potrafimy tego robić w rozsądny sposób. Dzisiaj postaram się opisać jakiego typu błędy najczęściej popełniamy oraz jak się ich ustrzec, żeby nie narażać się na niepotrzebny koszta związane z dużym oprocentowaniem kart kredytowych.

Przede wszystkim powinniśmy zapamiętać, że kredytówka nie jest równoznaczna z kredytem. Pomimo iż limit na karcie kredytowej pozwala nam na korzystanie z środków pieniężnych, których nie posiadamy, ale ta funkcjonalność kart ma za zadanie wyłącznie ułatwienie nam płatności za zakupy, a nie zapewnienie błyskawicznego kredytu. Wiele ludzi traktuje kartę kredytową jak kredyt i w efekcie ponosi duże koszty związane z ogromnym oprocentowaniem jakie występuje na takich kartach.

Jeśli nie chcemy ponosić niepotrzebnych kosztów to musimy pamiętać, żeby spłacać debet na naszej karcie w okresie bez odsetkowym. W dzisiejszych czasach prawie każda tego typu karta posiada taki okres i oznacza on, że w wyznaczonym terminie nie są naliczane odsetki za debet na karcie. Jednak pod warunkiem spłaty całości zadłużenia w podanym okresie.

Tego typu rozwiązanie umożliwia nam bezpłatne korzystanie z kart kredytowych nawet jeśli nie mamy na nich środków pieniężnych. Należy jednak pamiętać, żeby nie zadłużać się na sumę większą niż jesteśmy w mocy spłacić w trakcie okresu bez odsetkowego, który najczęściej wynosi do 2 miesięcy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s