Co robić gdy nie możemy spłacać na czas pożyczek

Zazwyczaj używamy kredytów, żeby wybrnąć z trudnych sytuacji finansowych. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ponieważ właśnie w tym celu stworzono kredyty. Niestety takie założenie nie zawsze się spełnia i zamiast wyjść z ciężkiej sytuacji popadamy w dużo większe długi. Powinniśmy jednak pamiętać, że to jeszcze nie koniec. Jeśli nie możecie spłacać w terminie własnych zobowiązań ciągle istnieją inne rozwiązania, więc nie wolno się załamywać.
Najpopularniejszym rozwiązaniem w opisanej sytuacji jest wzięcie kolejnego kredytu gotówkowego na spłatę obecnego. Takie rozwiązanie czasami może stać się niezbędne, ale dopóki tak się nie stanie to nie proponuję go nikomu, gdyż jeśli kolejny raz nam się nie powiedzie to możemy popaść w dużo większe kłopoty.


W pierwszej kolejności powinniśmy się zgłosić do banku i poprosić o pomniejszenie comiesięcznych rat lub nawet zawieszenie rat na dwa-trzy miesiące. Powinniśmy nie zapominać, że w instytucjach finansowych pracują normalni ludzie i gdy przedstawimy im naszą trudną sytuację to na pewno wyrażą zgodę na pewne ustępstwa. Należy jednak pamiętać, że nie można liczyć na zbyt wiele. Bank na pewno nie umorzy nam pożyczki, a wyłącznie jest w stanie przedłużyć termin spłaty pożyczki, dzięki temu miesięczne koszta znacząco się zmniejszą. Musimy także pamiętać, że przedstawione rozwiązanie spowoduje nieduży wzrost całkowitego kosztu kredytu, lecz z tym niestety nic nie zrobimy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s