Typy kredytów bankowych – nigdy ich nie ignoruj

Analizując oferty różnych instytucji finansowych jesteśmy w stanie znaleźć wiele typów kredytów. Wyróżniamy kredyty gotówkowe, samochodowe, hipoteczne i wiele innych. Jednak mnóstwo osób nie umie dobrze korzystać z wspomnianej różnorodności. Bardzo często wybieramy kredyt gotówkowy nie zdając sobie sprawy, że inny rodzaj pożyczki byłby dla nas korzystniejszy.

Idealnym przykładem może być wzięcie pożyczki na kupno samochodu. W takiej sytuacji istnieją 2 możliwości:
– zaciągnięcie pożyczki gotówkowej,
– wybór dedykowanego kredytu na kupno auta.
Niestety wiele osób w przedstawionej sytuacji zaciąga kredyt gotówkowy, ale niestety nie jest to najlepsza decyzja. Pomimo iż korzystanie z pożyczki gotówkowej jest łatwiejsze to decydując się na dedykowaną pożyczkę na zakup auta możemy liczyć na o dużo atrakcyjniejsze oprocentowanie i rozsądniejsze wymagania dotyczące otrzymania kredytu.

krdyt
Oczywiście wymieniłem tutaj jedynie prosty przykład. Zawsze zanim zaciągniemy jakąkolwiek pożyczkę musimy się zastanowić jaki rodzaj kredytu będzie dla nas najtańszy. W przypadku niewielkich kwot zaoszczędzimy takim sposobem zaledwie kilkadziesiąt złotych, lecz gdy zaciągamy większe kredyty to różnica w oprocentowaniu jest w stanie nam zapewnić nawet kilkutysięczne oszczędności. Dlatego należy dobrze się zastanowić jaki rodzaj pożyczki w naszej sytuacji najatrakcyjniejszy. Wystarczy, że zarezerwujemy kilka godzin na zapoznanie się z ofertą banku, a możemy niezwykle dużo zaoszczędzić.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s